Rohm Semiconductor KTR10EZPF3301
KTR10EZPF3301 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3301
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3301.pdf
Availability of KTR10EZPF3301
QUANTITY
KTR10EZPF3301 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3301
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3301
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3301
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3301 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3301
IC VREF SHUNT 2.49V 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLK BASE FOR COMPONET/PLUGS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A D2PAK datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 25NS 64QFP datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 100A 1300VAC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W DO214AC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 6W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4LAYER 20POS datasheet.pdf