Rohm Semiconductor KTR10EZPF33R2
KTR10EZPF33R2 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF33R2
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF33R2.pdf
Availability of KTR10EZPF33R2
QUANTITY
KTR10EZPF33R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF33R2
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF33R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF33R2
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF33R2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF33R2 Details Description
Related parts for KTR10EZPF33R2
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 6A DO203AA datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 2VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES WW 1W 180 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 78POS HSG datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf