Rohm Semiconductor KTR10EZPF3403
KTR10EZPF3403 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3403
Brief Description
RES SMD 340K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3403.pdf
Availability of KTR10EZPF3403
QUANTITY
KTR10EZPF3403 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3403
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3403
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3403
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3403 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3403 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3403
RES SMD 22 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 40MA 37 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf