Rohm Semiconductor KTR10EZPF3571
KTR10EZPF3571 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3571
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3571.pdf
Availability of KTR10EZPF3571
QUANTITY
KTR10EZPF3571 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3571
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3571
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3571
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3571 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3571 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3571
RES SMD 180 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SMP RCPT 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
TOUCH SCREEN 4-WIRE 3.9" CLEAR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SLD NONSHORT datasheet.pdf
RES 75 OHM 0.3W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf