Rohm Semiconductor KTR10EZPF3651
KTR10EZPF3651 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3651
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3651.pdf
Availability of KTR10EZPF3651
QUANTITY
KTR10EZPF3651 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3651
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3651
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3651
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3651 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3651 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3651
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 24QSOP datasheet.pdf
CONN RING 14-16 AWG #1/4 BUDGET datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 320W datasheet.pdf