Rohm Semiconductor KTR10EZPF3920
KTR10EZPF3920 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3920
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3920.pdf
Availability of KTR10EZPF3920
QUANTITY
KTR10EZPF3920 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3920
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3920
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3920
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3920 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3920 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3920
HEAT SINK 21MM X 21MM X 19.5MM datasheet.pdf
BOARD EVALUATION DP83849IVS datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT2801QL-T datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf