Rohm Semiconductor KTR10EZPF4221
KTR10EZPF4221 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF4221
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF4221.pdf
Availability of KTR10EZPF4221
QUANTITY
KTR10EZPF4221 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF4221
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF4221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF4221
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF4221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF4221 Details Description
Related parts for KTR10EZPF4221
ADAPTER USB INT/EXT SLOT BRACKET datasheet.pdf
SENS PROX M12 8MM PNP-NO UNSHLD datasheet.pdf
TXRX 900MHZ 3.3-5.5V TTL 200MW datasheet.pdf
BOARD DEMONSTRATION SPV1040 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 26POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V FLATPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A datasheet.pdf