Rohm Semiconductor KTR10EZPF4323
KTR10EZPF4323 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF4323
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF4323.pdf
Availability of KTR10EZPF4323
QUANTITY
KTR10EZPF4323 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF4323
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF4323
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF4323
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF4323 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF4323 Details Description
Related parts for KTR10EZPF4323
IC OTP 4MBIT 120NS 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/AMP W/BUFF 24SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 7POS PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf