Rohm Semiconductor KTR10EZPF6493
KTR10EZPF6493 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF6493
Brief Description
RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF6493.pdf
Availability of KTR10EZPF6493
QUANTITY
KTR10EZPF6493 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF6493
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF6493
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF6493
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF6493 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF6493 Details Description
Related parts for KTR10EZPF6493
TRANS PNP 400V 0.5A SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 37V WT DOME YEL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100MA 3-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
ADAPTER F/F SMA 4GHZ datasheet.pdf