Rohm Semiconductor KTR10EZPF68R0
KTR10EZPF68R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF68R0
Brief Description
RES SMD 68 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF68R0.pdf
Availability of KTR10EZPF68R0
QUANTITY
KTR10EZPF68R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF68R0
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF68R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF68R0
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF68R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF68R0 Details Description
Related parts for KTR10EZPF68R0
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 52.4VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 10 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.02% 0.3W 1506 datasheet.pdf
TOOL CRIMP A N datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
IC REG LED DVR CC SOT23-6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 10% 400VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf