Rohm Semiconductor KTR10EZPF68R1
KTR10EZPF68R1 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF68R1
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF68R1.pdf
Availability of KTR10EZPF68R1
QUANTITY
KTR10EZPF68R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF68R1
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF68R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF68R1
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF68R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF68R1 Details Description
Related parts for KTR10EZPF68R1
IC OPAMP GP 50MHZ 8CDIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 6POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 6-16V 2.22A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf