Rohm Semiconductor KTR10EZPF9093
KTR10EZPF9093 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF9093
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF9093.pdf
Availability of KTR10EZPF9093
QUANTITY
KTR10EZPF9093 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF9093
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF9093
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF9093
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF9093 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF9093 Details Description
Related parts for KTR10EZPF9093
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 100MA 6WLCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 3.0, Super Speed 18 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 80V 600A 3TOWER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN SMC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf