Rohm Semiconductor KTR10EZPF9104
KTR10EZPF9104 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF9104
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF9104.pdf
Availability of KTR10EZPF9104
QUANTITY
KTR10EZPF9104 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF9104
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF9104
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF9104
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF9104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF9104 Details Description
Related parts for KTR10EZPF9104
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS GOLD M SERIES datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf