Rohm Semiconductor KTR10EZPF9532
KTR10EZPF9532 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF9532
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF9532.pdf
Availability of KTR10EZPF9532
QUANTITY
KTR10EZPF9532 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF9532
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF9532
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF9532
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF9532 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF9532 Details Description
Related parts for KTR10EZPF9532
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 14POS 1MM 25" datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 20/22 BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
MODULE IE MINIFIBERLINX-II datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD datasheet.pdf