Rohm Semiconductor KTR10EZPF9760
KTR10EZPF9760 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF9760
Brief Description
RES SMD 976 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF9760.pdf
Availability of KTR10EZPF9760
QUANTITY
KTR10EZPF9760 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF9760
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF9760
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF9760
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF9760 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF9760 Details Description
Related parts for KTR10EZPF9760
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
DEV PGM ADPTR FOR 32-PIN 0.8MM L datasheet.pdf
TVS DIODE 12.9VWM 23.5VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
4U WLL MNT PTCH PNL BRKT 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 5W 4320 WIDE datasheet.pdf
1000UF 40V 18X38MM 125C 8000H datasheet.pdf