Rohm Semiconductor KTR10EZPJ2R0
KTR10EZPJ2R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ2R0
Brief Description
RES SMD 2 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ2R0.pdf
Availability of KTR10EZPJ2R0
QUANTITY
KTR10EZPJ2R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ2R0
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ2R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
High Voltage KTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ2R0
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ2R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ2R0 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ2R0
CONN HDR 20POS DUAL VERT TIN datasheet.pdf
IC THERM/RTC/CALENDAR DIG 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 3MPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
BACKSHELL 110POS datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
USB CABLE A - B 5M IVORY datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM TACH 12VDC datasheet.pdf