Rohm Semiconductor KTR10EZPJ330
KTR10EZPJ330 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ330
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ330.pdf
Availability of KTR10EZPJ330
QUANTITY
KTR10EZPJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ330
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ330
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ330
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ330 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ330
GDT 260V 20KA datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf