Rohm Semiconductor KTR10EZPJ435
KTR10EZPJ435 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ435
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ435.pdf
Availability of KTR10EZPJ435
QUANTITY
KTR10EZPJ435 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ435
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ435
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
High Voltage KTR Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ435
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ435 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ435 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ435
SOCKET ADAPTER SOIC TO 44DIP 0.6 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100 DL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HSG METRAL9 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS .050" R/A PCB datasheet.pdf