Rohm Semiconductor KTR10EZPJ471
KTR10EZPJ471 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ471
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ471.pdf
Availability of KTR10EZPJ471
QUANTITY
KTR10EZPJ471 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ471
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ471
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ471
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ471 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ471 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ471
PCB COPPER CLAD 6 X 9" 2 SIDE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf