Rohm Semiconductor KTR10EZPJ6R2
KTR10EZPJ6R2 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ6R2
Brief Description
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ6R2.pdf
Availability of KTR10EZPJ6R2
QUANTITY
KTR10EZPJ6R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ6R2
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ6R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ6R2
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ6R2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ6R2 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ6R2
TRANSFORMER AUDIO 7.6KCT 25W datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220 datasheet.pdf
IC CLK GEN 1:4 LOW JITTER 32QFN datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 8POS SKT datasheet.pdf
PAC-RX3I-SD37-V6-LLLM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 270MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 222OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf