Rohm Semiconductor KTR18EZPF1022
KTR18EZPF1022 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1022
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1022.pdf
Availability of KTR18EZPF1022
QUANTITY
KTR18EZPF1022 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1022
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1022
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1022
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1022 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1022 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1022
CONN RING 18-22AWG #10 TIN CRIMP datasheet.pdf
HSHRINK MARKER.25X.5" WHT 200/RL datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 86POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RIVET PUSH 0.449" NYLON BLACK datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIBER CHANNEL RECEP datasheet.pdf
1 MHz to 10 GHz, 40 dB Log Detector/Controller IC datasheet.pdf