Rohm Semiconductor KTR18EZPF1053
KTR18EZPF1053 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1053
Brief Description
RES SMD 105K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1053.pdf
Availability of KTR18EZPF1053
QUANTITY
KTR18EZPF1053 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1053
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1053
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1053
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1053 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1053 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1053
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
LAP FILM 14MIL 10.25" datasheet.pdf
IC SRAM 32MBIT 55NS 52TSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR A3930KJP datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 0.1UF 1206 datasheet.pdf