Rohm Semiconductor KTR18EZPF1073
KTR18EZPF1073 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1073
Brief Description
RES SMD 107K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1073.pdf
Availability of KTR18EZPF1073
QUANTITY
KTR18EZPF1073 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1073
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1073
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1073
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1073 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1073 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1073
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 28QSOP datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS SKT STRGHT datasheet.pdf
HEAVYCON PANEL MOUNT FLANGE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES 2.381K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
LP 5.00/135/19 OG datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf