Rohm Semiconductor KTR18EZPF1131
KTR18EZPF1131 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1131
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1131.pdf
Availability of KTR18EZPF1131
QUANTITY
KTR18EZPF1131 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1131
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1131
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1131
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1131 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1131
CONN HEADER 16POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 BK RED datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 28AWG 500' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 40V AXIAL datasheet.pdf