Rohm Semiconductor KTR18EZPF11R3
KTR18EZPF11R3 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF11R3
Brief Description
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF11R3.pdf
Availability of KTR18EZPF11R3
QUANTITY
KTR18EZPF11R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF11R3
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF11R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF11R3
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF11R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF11R3 Details Description
Related parts for KTR18EZPF11R3
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT SOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW 1005 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUD DGTL 10W 48HTQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL 18" 5A FIN datasheet.pdf