Rohm Semiconductor KTR18EZPF11R8
KTR18EZPF11R8 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF11R8
Brief Description
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF11R8.pdf
Availability of KTR18EZPF11R8
QUANTITY
KTR18EZPF11R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF11R8
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF11R8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF11R8
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF11R8 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF11R8 Details Description
Related parts for KTR18EZPF11R8
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
POWER OUTLET STRIP 8 15A BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf