Rohm Semiconductor KTR18EZPF1210
KTR18EZPF1210 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1210
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1210.pdf
Availability of KTR18EZPF1210
QUANTITY
KTR18EZPF1210 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1210
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1210
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1210 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1210
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT 24-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC REDRIVER RS422/RS485 1CH 8SO datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 60W H-36265-2 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28-UQFN datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 185MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf