Rohm Semiconductor KTR18EZPF1304
KTR18EZPF1304 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1304
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1304.pdf
Availability of KTR18EZPF1304
QUANTITY
KTR18EZPF1304 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1304
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1304
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1304
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1304 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1304 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1304
RES SMD 12 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC OCTAL FET BUS SW LV 20-VQFN datasheet.pdf
CONN SHROUD COUPLING 4POS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 430MA 550 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf