Rohm Semiconductor KTR18EZPF1472
KTR18EZPF1472 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1472
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1472.pdf
Availability of KTR18EZPF1472
QUANTITY
KTR18EZPF1472 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1472
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1472
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1472
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1472 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1472 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1472
CONN RECPT 100POS IDC datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT MOUNT SIDE 180POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 1XIP207 0MO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BELT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf