Rohm Semiconductor KTR18EZPF1504
KTR18EZPF1504 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1504
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1504.pdf
Availability of KTR18EZPF1504
QUANTITY
KTR18EZPF1504 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1504
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1504
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1504
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1504 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1504 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1504
Connector Barrier Block, Kit Strip 100 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 6"X5YD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 3.83M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO214AA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CHOKE COM MODE datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf