Rohm Semiconductor KTR18EZPF1622
KTR18EZPF1622 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1622
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1622.pdf
Availability of KTR18EZPF1622
QUANTITY
KTR18EZPF1622 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1622
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1622
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1622
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1622 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1622 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1622
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT PNP 712MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A datasheet.pdf