Rohm Semiconductor KTR18EZPF2153
KTR18EZPF2153 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF2153
Brief Description
RES SMD 215K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF2153.pdf
Availability of KTR18EZPF2153
QUANTITY
KTR18EZPF2153 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF2153
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF2153
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF2153
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF2153 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF2153 Details Description
Related parts for KTR18EZPF2153
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 60W 10A .6-6V SIP datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 410MW SOD123 datasheet.pdf
TOP COVER-MFGR datasheet.pdf
TV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 250MW SOD123 datasheet.pdf