Rohm Semiconductor KTR18EZPF2210
KTR18EZPF2210 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF2210
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF2210.pdf
Availability of KTR18EZPF2210
QUANTITY
KTR18EZPF2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF2210
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF2210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF2210
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF2210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF2210 Details Description
Related parts for KTR18EZPF2210
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOLOGIC HERMETIC TO-18 datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 8A 24V datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
OUTER UPPER WIRE CLAMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf