Rohm Semiconductor KTR18EZPF22R1
KTR18EZPF22R1 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF22R1
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF22R1.pdf
Availability of KTR18EZPF22R1
QUANTITY
KTR18EZPF22R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF22R1
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF22R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)