Rohm Semiconductor KTR18EZPF23R7
KTR18EZPF23R7 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF23R7
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF23R7.pdf
Availability of KTR18EZPF23R7
QUANTITY
KTR18EZPF23R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF23R7
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF23R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF23R7
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF23R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF23R7 Details Description
Related parts for KTR18EZPF23R7
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 14POS R/A datasheet.pdf
CONN PC PIN RECT 0.031X0.065 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
GEN PURPOSE UNITIZD WHEEL 7S FIN datasheet.pdf
IC PWM CTRLR 2/3/4-PHASE 64QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf