Rohm Semiconductor KTR18EZPF2430
KTR18EZPF2430 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF2430
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF2430.pdf
Availability of KTR18EZPF2430
QUANTITY
KTR18EZPF2430 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF2430
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF2430
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF2430
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF2430 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF2430 Details Description
Related parts for KTR18EZPF2430
RES ARRAY 3 RES 47K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC DUAL PERIPHERAL DRIVER 8-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 240V 350MA SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 58POS DUAL GOLD datasheet.pdf
OSC XO 132.8125MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HDM BP DOUBLE EW OPT 30 SAU datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 10K OHM 7SIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf