Rohm Semiconductor KTR18EZPF2612
KTR18EZPF2612 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF2612
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF2612.pdf
Availability of KTR18EZPF2612
QUANTITY
KTR18EZPF2612 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF2612
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF2612
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF2612
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF2612 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF2612 Details Description
Related parts for KTR18EZPF2612
IC REG LDO 5V 0.55A TO252-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 2PVH 6COL datasheet.pdf
HSG 505814 datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 35 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf