Rohm Semiconductor KTR18EZPF3403
KTR18EZPF3403 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF3403
Brief Description
RES SMD 340K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF3403.pdf
Availability of KTR18EZPF3403
QUANTITY
KTR18EZPF3403 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF3403
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF3403
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF3403
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF3403 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF3403 Details Description
Related parts for KTR18EZPF3403
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44VQFP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/16" datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA-RA 18" RG-316 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM DUAL 1.4MHZ 28-QFN datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
UPGRADE C COMPILER SPEC EDITION datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10-MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
FILTER EMI 0.022UF 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 42POS datasheet.pdf