Rohm Semiconductor KTR18EZPF3570
KTR18EZPF3570 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF3570
Brief Description
RES SMD 357 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF3570.pdf
Availability of KTR18EZPF3570
QUANTITY
KTR18EZPF3570 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF3570
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF3570
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF3570
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF3570 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF3570 Details Description
Related parts for KTR18EZPF3570
CONVERTER DC/DC 12V 15W TERMINAL datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY SOCKET 17 POSITIO datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG BLK 1000' datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 667MHZ 78BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf