Rohm Semiconductor KTR18EZPF4320
KTR18EZPF4320 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF4320
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF4320.pdf
Availability of KTR18EZPF4320
QUANTITY
KTR18EZPF4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF4320
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF4320
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF4320
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF4320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF4320 Details Description
Related parts for KTR18EZPF4320
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 4A datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 58VDC 10 PC datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf