Rohm Semiconductor KTR18EZPF4422
KTR18EZPF4422 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF4422
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF4422.pdf
Availability of KTR18EZPF4422
QUANTITY
KTR18EZPF4422 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF4422
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF4422
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF4422
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF4422 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF4422 Details Description
Related parts for KTR18EZPF4422
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK JUMPER 40POS 600SR datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 5A GP20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
HNDLMP 40W120V50/60HZ 25'16-3CD datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
SCREW,HEX HEAD,ECMSC datasheet.pdf
ICCON SKT ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf