Rohm Semiconductor KTR18EZPF5230
KTR18EZPF5230 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF5230
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF5230.pdf
Availability of KTR18EZPF5230
QUANTITY
KTR18EZPF5230 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF5230
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF5230
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF5230
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF5230 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF5230 Details Description
Related parts for KTR18EZPF5230
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN RECPT 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 511 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.5W DO204AL datasheet.pdf