Rohm Semiconductor KTR18EZPF6190
KTR18EZPF6190 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF6190
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF6190.pdf
Availability of KTR18EZPF6190
QUANTITY
KTR18EZPF6190 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF6190
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF6190
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF6190
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF6190 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF6190 Details Description
Related parts for KTR18EZPF6190
IC DAC V-OUT W/REF 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
CONN IDC 18POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
LED 3MM YEL/GRN BICLR datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FET SGL N-CHAN 14A 42V SOT223 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 5A TO220AB datasheet.pdf
CONN PCB 40 PIN .125" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 140MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
TM3476K6R3DLBA datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf