Rohm Semiconductor KTR18EZPF6202
KTR18EZPF6202 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF6202
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF6202.pdf
Availability of KTR18EZPF6202
QUANTITY
KTR18EZPF6202 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF6202
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF6202
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF6202
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF6202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF6202 Details Description
Related parts for KTR18EZPF6202
FIXED IND 100MH 9MA 82 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
HDM BP POL/GDE OPT ST 30 SAU datasheet.pdf
IC FPGA 311 I/O 400FBGA datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG SOT23-5 datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5790MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf