Rohm Semiconductor KTR18EZPF6811
KTR18EZPF6811 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF6811
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF6811.pdf
Availability of KTR18EZPF6811
QUANTITY
KTR18EZPF6811 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF6811
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF6811
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF6811
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF6811 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF6811 Details Description
Related parts for KTR18EZPF6811
CAP CER 390PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CAN-ETHERNET MOD datasheet.pdf
RES TEMP SENS 120 OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.67A 31 MOHM SMD datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 12BIT TSOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SIGMAFORM TUBING datasheet.pdf
22000UF 16V 30X50MM 105C 5000H datasheet.pdf