Rohm Semiconductor KTR18EZPF6980
KTR18EZPF6980 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF6980
Brief Description
RES SMD 698 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF6980.pdf
Availability of KTR18EZPF6980
QUANTITY
KTR18EZPF6980 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF6980
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF6980
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF6980
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF6980 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF6980 Details Description
Related parts for KTR18EZPF6980
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5V 200W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 8-SO datasheet.pdf
IC PROXIMITY/AMBIENT SEN 8ODFN datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT R/A PCB datasheet.pdf
PCI EXP 2.3L 36 POS BLK 30U" datasheet.pdf
RD COAX SW 6GHZ SPDT 12V datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf