Rohm Semiconductor KTR18EZPF7680
KTR18EZPF7680 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF7680
Brief Description
RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF7680.pdf
Availability of KTR18EZPF7680
QUANTITY
KTR18EZPF7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF7680
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF7680
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF7680
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF7680 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF7680 Details Description
Related parts for KTR18EZPF7680
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
LOCKOUT KIT FOR ELECTRICIAN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC MPU SITARA 375MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 49POS THRUHL datasheet.pdf