Rohm Semiconductor KTR18EZPF82R0
KTR18EZPF82R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF82R0
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF82R0.pdf
Availability of KTR18EZPF82R0
QUANTITY
KTR18EZPF82R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF82R0
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF82R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF82R0
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF82R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF82R0 Details Description
Related parts for KTR18EZPF82R0
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
TERM RING 2AWG #5/16 90DEG SOLIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 32.75NH 500MA 270 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 11.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf