Rohm Semiconductor KTR18EZPF8662
KTR18EZPF8662 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF8662
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF8662.pdf
Availability of KTR18EZPF8662
QUANTITY
KTR18EZPF8662 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF8662
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF8662
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF8662
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF8662 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF8662 Details Description
Related parts for KTR18EZPF8662
IC FILTR BUILDNG BLK TRPL 20SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 612V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.7GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED NO LED datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
26500 37#20 2#16 S BY PLUG LC datasheet.pdf
40V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf