Rohm Semiconductor KTR18EZPF9102
KTR18EZPF9102 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF9102
Brief Description
RES SMD 91K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF9102.pdf
Availability of KTR18EZPF9102
QUANTITY
KTR18EZPF9102 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF9102
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF9102
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF9102
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF9102 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF9102 Details Description
Related parts for KTR18EZPF9102
VARISTOR 19.8V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CARD RACK 6UX19X15.75 FRAME ONLY datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 800V 10A GBJ datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484BGA datasheet.pdf
INTEMATIX CHROMALIT CANDLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
ANT YAGI VHF ELEM P1664 DIPOLE datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 40V 8A 8SO datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
MICRO 15C S 30" YEL JACKP datasheet.pdf